Starší komentáře ke článku: Validita kódu - jeden z faktorov úspešného a kvalitného webu?
Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz
Datum vložení: 5.11.2007 13:03:05
...mi už asi nikdo nevrátí. Jeden z článků nejvíc "o ničem", jaký kdy Interval kdy vydal. Dozveděl se tady někdo (třeba i laik) něco nového, nebo nám autor jenom shrnul "poznatky", které lze najít snad na každém webu zabývající se tvorbou stránek, někdy i desetkrát?
Datum vložení: 5.11.2007 13:26:38
Keby som s webom začínal, tak si tento článok zabookmarkujem, ale je interval fakt určený aj ľuďom, čo včera zistili, že ich baví tvorba webu? Som si myslel, že na to je tu kopa iných a interval si drží úroveň.
Datum vložení: 5.11.2007 14:53:06
A co je špatného na tom, že Interval občas vydává i články pro začátečníky? Nebo si myslíte, že když vy už tomu rozumíte, tak se o tom dál nesmí psát?
Datum vložení: 5.11.2007 14:14:50
Clanok je sice dlhy, to je pravda, no mne osobne aj nieco dal - kedze su v nom informacie o tom, ze validovat sa da nielen HTML a CSS, ale aj napr. RSS-RDF vystup, XML sitemapa ci pristupnost webu. A to som nevedel, hned si idem svoje weby skontrolovat. Kiez by validatory vobec nebolo treba, ale aspon je sposob ako kod skontrolovat.
Datum vložení: 5.11.2007 14:54:45
Dlouhý článek je třeba http://interval.cz/clanky/sprava-barev-color-management-system-cms/ nebo http://interval.cz/clanky/google-search-engine-ranking-factors-v2/, tohle je tak na úrovni základní školy ^-^
Datum vložení: 5.11.2007 21:22:27
Zase clanek od blbecka pro blbecky :-/ Kez by zde nekdo napsal neco noveho, co jsem nikdy nevidel, ani o tom neslysel a muze mi to byt uzitecne, kdyz si to nastuduji...
Datum vložení: 5.11.2007 23:34:07
Pokud jste na tom tak dobře, že nenalézáte žádné oborové články, které by rozebíraly témata Vám cizí, pravděpodobně se již dostáváte do fáze, kdy byste měl začít psát Vy sám. Můžete to zkusit třeba i u nás ;-)
Datum vložení: 6.11.2007 19:37:49
Dobry den pane Malek, vite ono je velmi slozite venovat se sve profesi a jeste o ni psat, vetsinou na to neni nalada, clovek tkvi tendenci uniknout od sveho povolani a uzit si prijemne chvile. Kdo neco umi, ten to dela, kdo neumi nic, ten o tom pise =) Presto bych se Vas rad dotazal, zda jsou clanky psane pro Interval nejakym zpusobem odmenovany a jakym, dekuji. Jan Bauer
Datum vložení: 6.11.2007 21:23:16
Články jsou odměňovány pochvalnými komentáři:-)))
Datum vložení: 6.11.2007 22:48:45
Články samozřejmě jsou honorovány. Podrobnosti viz článek http://interval.cz/clanky/jak-se-stat-autorem-magazinu-interval-cz/ (najdete tam i odkaz na přehled aktuálních honorářů ;-)
Datum vložení: 9.11.2007 20:48:38
Co je myšleno tím pojmem „kód” v sekci o lepším zobrazení prohlížeči? Jedná se o HTML nebo o CSS? Nebo o něco úplně jiného?
Datum vložení: 10.11.2007 8:16:22
Pod pojmom kód sa myslí v danej časti článku HTML + CSS. Keďže alternatívne prehliadače (Firefox, Opera) dôslednejšie dodržujú platné normy HTML + CSS, tak logicky nás čaká aj menej práce pri odlaďovaní kódu stránky, aby vyzerala rovnako aj pod spomenutými prehliadačmi.
Datum vložení: 9.11.2007 22:59:47
Pokouším se představit si situaci, kdy stránka s nevalidním HTML kódem je vyhledávačem posouzena jako méně hodnotná než její potenciální validní ekvivalent. Nedaří se mi to. Mohl by mě někdo popostrčit? Jediné co vidím je mlhavý výrok, že "validný kód môže dopomôcť k lepšej indexácii webu" - jak si to vyložit?
Datum vložení: 10.11.2007 8:42:26
Ak si dôsledne prečítate odstavec o validite a vyhľadávačoch, tak tam nie je priamo spomenuté, že by validný kód stránky robil stránku hodnotnejšou alebo prípadne stránke vylepšoval pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania. Toto tvrdenie možno vydedukovať tak max. z nadpisu odstavca, no nasledujúci text v článku ho upresňuje v zmysle, že validný kód môže dopomôcť presnejšej indexácii stránky vo vyhľadávači. Vyložiť sa to dá ľahko - ak sú na stránke prítomné napr. neukončené tagy pre nadpisy/podnadpisy alebo tam dokonca chýbajú, tak si vyhľadávač nevie na 100% vždy dobre tipnúť, čo na stránke je nadpis/podnadpis. Sú na to algoritmy, no nie sú nepriestrelné, a preto sa môže stať, že vyhľadávač identifikuje ako nadpis to čo nadpisom nie je a následne priradí kľúčovým slovám v chybne identifikovanom nadpise vyššiu váhu. O tom, že v oblasti SEO hrajú svoju úlohu aj nadpisy/podnapisy na stránke, myslím, že nepochybuje nikto. A teoreticky môže nastať aj taká situácia, že sú na stránke nevalidne zapísané odkazy vedúce na iné stránky, kedy ich prehliadač vie identifikovať a zobraziť, no vyhľadávač nie, a tak sa vyhľadávač nemusí na ne ani vôbec dostať a zindexovať ich.
Datum vložení: 10.11.2007 15:29:50
To máte pravdu, "posouzena jako méně hodnotná" je nešťastná formulace, v té chvíli jsem to nedokázal vyjádřit lépe. Možná bychom mohli říkat "handicapovaná". Aha. Dobře. Předpokládejme, že se Googlebot bude při sémantické analýze dokumentu chovat tak trochu iracionálně a za konec nadpisu označí odlišné místo, než parser (říká se tomu tak?) uživatelova prohlížeče. Ano, zde si dokážu představit, že validní varianta téhož dokumentu bude lepší. Ad odkazy - ano "teoreticky" je to slovo, které mi tu chybělo! A otázka zní: může nějaké takovéto rozdílné "strojové pochopení" nastat i prakticky? Pokud ano, neměl by někdo po ruce příklad? Pokud ne, věta "Z hľadiska vyhľadávacích služieb má preto validita kódu svoj zmysel." přichází o svou pravdivost a z trvzení Matta Cuttse se stává jakýsi alibistický úhyb. Nebo ne?
Datum vložení: 18.11.2007 9:23:15
Lze vygenerovat takový řetězec, který bude jeden parser vnímat jako komentář a druhý nikoliv. Pokud ten první parser bude GoogleBot, pak třeba celou stránku nezaindexuje, ačkoliv prohlížeč ji zobrazí. S parserem GoogleBot se hůř experimentuje, potože na výsledek se musí čekat déle, než trvá stiknutí F5. Ale zkusil jsem udělat příklad pro IE, Opeřu a Firefox: http://knowhow.dgx.cz/html/invalid-html-comment.html
Datum vložení: 20.11.2007 2:39:11
Dobře. Ale myslím, že to nemění nic na tom, že vliv validity "na vyhledávače" existuje prozatím jen v teoretické rovině...
Datum vložení: 20.11.2007 6:08:02
Tak jako všechno ostatní, viz http://interval.cz/clanky/google-search-engine-ranking-factors-v2/ ;-)
Datum vložení: 21.11.2007 5:50:18
Řekněme že syntaktická validita zaručuje, že všichni roboti uvidí obsah stránky takový, jaký ho autor zamýšlel. U syntakticky nevalidní stránky v to mohu jen doufat a velmi těžko se to ověřuje (spíš to ověřit ani nejde).
Datum vložení: 10.11.2007 18:07:59
Mluvit v jednom článku: • o SEO • o pozici odkazů ve vyhledávačích • o návštěvnosti • o úspěšnosti webu • o konverzním poměru webu • o správném zobrazení v prohlížečích a to vše zastřešit pod téma "validita", "validátor" a "web řídící se specifikací" mi připadá… hmm… matení začátečníků a doufám, že si tento článek nepřečte žádný z mých budoucích zákazníků. Nechci se s ním pak hádat.
Datum vložení: 11.11.2007 23:03:25
jen ať začátečník o validní kód snaží. nepovede to sice nutně ani k úspěšnému a ani kvalitnímu webu, ale bude to aspoň správně. horší je to se zákazníkem - na tomto poli většinou zase vyhraje ten, kdo má větší hubu, do které se vejde víc zkratek, o kterých zákazník někde slyšel. a skutečná validita kódu ho vůbec nezajímá.