Starší komentáře ke článku: Přepínání mezi jazykovými verzemi stránek pomocí ASP

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: solvina

Datum vložení: 7.9.2001 2:36:51

Clovicku, kde to zijete, mit jazykove verze ve zvlastnich adresarich (/cz /en /de)? Jak to prekladate? Co se stane kdyz do stranek pridate kus textu? Musite opravovat vsechny jazykove verze? Proc se vam nelibi system promennych (jazykovych konstant - to pouzivam ja), ktere se ze souboru/databaze (db radsi ne) dynamicky dosazuji do sajtu?

Nedavno jsem dokoncil vetsi web aplikaci (PHP), dneska jsem tam pridaval dalsi jazykovou mutaci a predstava ze by se mi prekladatel motal ve zdrojacich ktere jsou navic html proste ;-), je dost udesna.

BTW pridani cele jazykove mutace mi zabralo 15 minut, vcetne oprav, exportu do/z excelu (prekladatelovi nemuzu dat zdrojak a: "hybaj preloz to"). A u tech dalsich jazykovych mutaci taky neocekavam vetsi problemy.

Heh kolik pak plati interval za clanek, ze bych neco zbastlil? ;-))

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 13.9.2001 11:00:01

Vážený kolego,

dovoluji si Vás upozornit, že polemizujete s něčím, co v článku vůbec není.

U vícejazyčných webů musíte samozřejmě řešit i to, nebo především to, jak získávat a ukládat prvotní obsah v různých jazycích, jak z něj vytvářet jazykové mutace stránek a jak tyto jazykové mutace stránek na serveru ukládat a předkládat čtenáři. Vámi popisovaná metoda je jednou z několika možných, není však jediná a nemůže být použita za všech okolností. Volba řešení těchto otázek závisí na konkrétních podmínkách.

Znovu ale opakuji: o tom článek vůbec není. Je o tom, jak mezi různými jazykovými mutacemi stránek <B>přepínat</B>. Tento účel plní v článku popsané řešení velmi univerzálně, takže jde aplikovat jak na dynamicky, na straně serveru generované stránky, tak na stránky statické; je vhodné jak pro malé weby o čtyřech stránkách, tak pro rozsáhlé projekty s tisíci stránkami. Není závislé na počtu jazyků -- pokud se změní, skript vůbec nemusíte upravovat, atd.

Z toho plyne, že se jedná o <B>opakovaně použitelné řešení</B> a to je jeho největší výhoda. Stejný skript můžete použít pro desítky webů, i když bude každý řešit generování a ukládání jazykových mutací jinak.

Upřímně by mne zajímaly Vaše námitky proti řešení, které článek skutečně navrhuje :-)

Avatar

Autor komentáře: Michal Schmidt

Datum vložení: 19.8.2003 17:02:52

by me zajimalo jak to mate resene ted delam multijazycnost a to s tema cislama atd by se hodil jako dobra ficurka ale asi mi to nenastinite z lehka v emailu co? :)

Avatar

Autor komentáře: Martin Vanek

Datum vložení: 6.1.2002 18:05:02

Heh. Pripomina mi to stare doby kdy jen par serveru melo aspon cgi. Nicmene hezky vylet do historie.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz