Starší komentáře ke článku: Poodhalené ADO.NET

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Erich Syrovatka

Datum vložení: 11.10.2002 7:36:32

Článek je zajisté velmi poučný, avšak dle mého názoru autor zcela nepochopil sílu přístupu k datům pomocí ADO.NET. Což takhle použít tzv. svázání dat a celý nesmyslný cyklus dát pryč? Pak první příklad může vypadat třeba takto:

dtr=cmd.ExecuteReader()
listbox1.DataSource = objReader
listbox1.DataTextField="nazev"
listbox1.DataValueField="nejaka_hodnota_z_tabulky"
listbox1.DataBind()

Avatar

Autor komentáře: Petr ŽIŽKA

Datum vložení: 16.11.2002 9:22:47

Jsem také zastáncem vázání dat přímo na ovládací prvky. Ale občas jsem při různých diskuzích narazil i na zarité odpůrce této metody úpravy či zobrazení dat. S odkazem na jejich negativní zkušenost při minulých projektech.

Osobně se domnívám, že se vyplatí ne vždy použít metodu vázání přímo, ale vše je závislé od řešené situace.

Avatar

Autor komentáře: Jozef Izso

Datum vložení: 6.5.2003 21:52:42

Nebolo by lepšie použiť túto podmienku na uzavretie pripojenia?

// C# code
if(conn.State != ConnectionState.Closed)
conn.Close();

Avatar

Autor komentáře: Petr Antoš

Datum vložení: 3.11.2003 17:43:12

mozna je to trochu offtopic, ale zatim jsem ADO.NET nepouzival, jen kdysi
jsem se setkal s ADO ve starem ASP a zaujala me technologie "data shaping" (ci tak nejak se to jmenuje), ktera mi pripomela silu, kterou disponoval dnes uz zcela mrtvy a s webem nesouvisejici nastroj PC-FAND.

muzete me odkazat na nejakou higl-level dokumentaci o vsech moznostech ADO.NET, ktere by praci s databazi maximalne usnadnovaly? Konecnym resenim se mi zda nejake opravdu inteligentni mapovani objektu (viz java JDO standard, resp Hibernate apod.). Pro NET jsem jiz neco podobneho nasel take.

Pomerne dlouho jsem se zabyval javou a zkoumal jsem i J2EE a vyse zminovane JDO, nicmene okolnosti mi nastrcily do cesty .NET framework a C#, coz je v zakladu proste a jednoduse zdokonalena java (pote co si SUN, myslim, podrizl vetev soubojem s Microsoftem, proti kteremu jsem nikdy nic nemel ... jen mi prislo nesmyslne psat higl-level aplikace v C++ a delat weby v pomalych a tezko udrzovatelnych skriptovacich jazycich, kde jeste z buhvijakeho duvodu prevladal na serveru VBScript - byt jsem osobne zacal s ASP/JScriptem na serveru - nicmene ........)

ADO bylo podle mne uz tehdy daleko dal nez pouhe JDBC a zajima me tedy, jaka je situace dnes a jak pristoupit nejsnaze k praci s databezemi z C# aplikaci, at uz desktopovych, tak webovych.

diky moc

Petr Antoš

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz