Starší komentáře ke článku: Ovládací prvok CAPTCHA v ASP.NET

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: David Špinar

Datum vložení: 22.3.2005 16:40:48

CAPTCHA je sice efektní záležitost, ale mívá velké problémy s přístupností. Viz: http://pristupnost.nawebu.cz/weblog/blogpost.php?post=81 Tak bacha na to.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 22.3.2005 19:59:03

CAPTCHA působí problémy lidem, kteří jsou "zbaveni svého lidství". Je to logické a pochopitelné. Existují ale CAPTCHA systémy, které berou v úvahu specifické handicapy - jsou součástí The CAPTCHA Project, na který je v článku odkazováno ;-)

Avatar

Autor komentáře: Hellish

Datum vložení: 22.3.2005 22:51:00

Jediný, podle mě, efektivní způsob je ten, o němž jsem psal na http://www.hellish.cz/weblog/ochrana_proti_komentarovemu_spamu

Avatar

Autor komentáře: jaro

Datum vložení: 22.3.2005 17:26:55

Ja teda fakt neviem aky ma zmysel robit webove stranky v asp.net. Podla mna je to jeden obrovsky zlepenec komponentov a ovladacich prvkov , ktore ak chcete pouzivat musite si ich nastudovat. Drvivu vecsinu z toho vcsetkeho urobim jednoducho v PHP a velmi tym ulahodim serveru pretoze ho nenutim spracovavat obrovske mnozstva dat, objektov a podobne. Datagridy a podobne veci som si naprogramoval ako triedy v PHP a nemusim sa preklikavat zakutiami Visal Studia ak chcem riesit trivialnu vec. ASP.NET sa na webovu stranku diva ako na desktopovu aplikaciu, co je trapny omyl. Ak objekty ktore pouzivam na stranke su perzistentne neviem si predstavi ako riesi server pristupy tisicok uzivatelov denne. ASP.NET je podla mna absolutny sheet a to vravim ako profesionalny programator webovych aplikacii.

Avatar

Autor komentáře: rj

Datum vložení: 22.3.2005 18:26:09

No, za prvy: tento prispevek je trochu off-topic, ne? to sem trochu nepatri, ale budiz... dal me docela zarazil obrat: "Datagridy a podobne veci som si naprogramoval ako triedy v PHP a nemusim sa preklikavat zakutiami Visal Studia ak chcem riesit trivialnu vec." - muj nazor je ten, ze pokud chci datagrid, tak je to pro me v .netu jednodussi uz jen z toho duvodu, ze si ho nemusim programovat sam (narozdil od vas). Vytvorit pak instanci bude asi v .netu sotva slozitejsi! Dale pouziti VS vam praci usnadnuje, ale to nesouvisi s asp.net, ten si klidne muzete bastlit v cemkoli co vas napadne. Co se tyka zbytku vaseho prispevku, nenasel jsem tam kousek vasi avizovane profesionality... je to jen par nazoru, ktere jste nicim logickym nepodlozil. Chcete-li hodnotit asp.net, mel byste ho znat a ne tusit jen o nekterych zakonitostech, o nichz ani nevite, jak vlastne funguji... nehodlam tu opet zacinat valku mezi php a asp.net uz jen z techto duvodu: - nic to neresi - srovnavat se to temer neda - znam malo (netvrdim ze neexistuji) lidi, kteri jsou profesionaly na obe technologie Z posledniho bodu vyplyva, ze neprijimam obhajoby nekoho kdo umi jen to svoje a o druhem ma jen matne potuchy....to pak argumentace stoji na mizernych zakladech, ze? (zhruba jako u vas) Mejte se hezky, RJ

Avatar

Autor komentáře: Martin T.

Datum vložení: 9.4.2005 14:30:52

Začínal jsem s PHP, ale časem jsem ho přerostl a nutně jsem potřeboval OOP. PHP ani v poslední verzi ho z mého pohledu neimplementuje dostatečně a ani nikdy nebude moci, protože nemá typovou kontrolu. Dnes píši v C# a vůbec nemám problémy s tím, o čem píšete. Nemáte povinnost používat VS, sám některé aplikace píši v jiných editorech. Jedním z mála důvodů, proč jsem přešel na platformu .NET je právě jazyk C#, kterému PHP v oblasti Enterprise aplikací nemůže konkurovat. Neříkám, že PHP je na nic. PHP je vhodnější pro menší aplikace a ASP.NET pro robusní aplikace. I dnes občas používám PHP - hledím na kvalitu, ne na technologii. Kdyby jste věděl něco o návrhu aplikací, tak by vám bylo jasné, že technologie a platforma jsou podřadné, pokud nejsou specifikované zákazníkem. To co vy nazýváte třídou je v porovnání s .NETem jen slabý odvar. Neumím si představit programování bez přetěžování operátorů, funkcí nebo třeba polymorfizmu. Představte si, že mám sruktury Dolars a CzechCorons, mohu pak napsat: Dolars dolary = new Dolars(37.5); CzechCorons koruny = new CzechCorons(); koruny = dolary; Po provedení těchto řádků bude v proměnné koruny uložena hodnota 900 Kč, při kurzu 24 kč za dolar. A mohu přidávat další měny a převody mezi nimy budou fungovat bez úprav stávajících struktur. Dokážete toto v PHP? Asi ne, tak o čem tu polemizujeme ... ;-). Toť můj názor a nesnažte se mi ho změnit, nepovede se vám to ;-).

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 15.10.2005 22:57:00

Absolutna pravda. Z PHP nepracujem uz nejaky ten rocik hlavne koli OOP a dajako som prestal sledovat jeho novsie verzie. Co mi vyhovuje na ASP.NET je oddelenie HTML od C# kodu. Nevznika mi potom HTMLecho()ifthenIncludePHP textovy bordel Vela veci vo VS studiu sa da naklikat, natahat, ale to je ako pisat HTML stranky vo FrontPage

Avatar

Autor komentáře: artus

Datum vložení: 13.12.2007 15:13:11

Cele ASP.NET je robustne a velke, prekombinovane a komplikovane, je to ako keby som isiel s kanonom na blchy. Isto vecsina programatorov, ktory boli "zbaveni svojho praveho ludstva" skor uvitaju PHP.

Avatar

Autor komentáře: heh

Datum vložení: 13.3.2008 14:27:51

-- zajimava diskusia - ja pouzivam C++ s OOP pristupom vyuzivam kniznice ktore mi zabezpecia prenositelnost ... .NET sice nie je spatny ale je uzko spaty s MS systemami, co mi vadi jak u window app tak u serverovych webov. -- je pravda ze existuje mono pod linuxom ap. ... ovsem este stale ide o pokus o hack -- nemam rad JAVU ale vsimnime si ze vdaka jej prenositelnosti je stale popularna napriek jej mnohym nevyhodam ... toto chyba .NETu -- vdaka tomuto dovodu vacsina programatorov pouziva "shluky" kniznic len aby sa vyhli .NETu ale napriek propietarnosti kodu je kod pomerne jednoduchsie prenositelny ... --- nezastavam sa ani jedneho jazyka teda prosim bez attacku -- je mi jedno v com sa projekt pise ak splni pozadovane ciele projektu

Avatar

Autor komentáře: geneticy

Datum vložení: 22.3.2005 20:06:24

Podle toho příspěvku a dle stejné logiky je omyl i JAVA. Jen ty dvě technologie se totiž dají srovnávat, PHP již nikoliv, to je jiná věc, patří do server side skriptovacích jazyků, kde kraluje, o tom není pochyb. Java a .NET jsou kompilovatelné a co mírně ztratíte na objektové složitosti, to získáte na vyšší rychlosti zpracování ve zkompilovaném kodu DLL, možnosti škálovatelnosti, sdílení paměťových prostorů, multithreadingu apod. A klikat nemusíte - i ve Visual Studiu jdou psát webové aplikace jako nonvisual, jen je to pracnější (ale pokud toužíte po XHTML, zatím jiná cesta není, dokud nepřijdou 2.00). Jde jen o otázku schopností. Mj. k PHP - sledoval jsem se zájmem diskusi o vývoji PHP směrem k objektovému programování, která tady probíhala. Musel jsem se smát, kolik konzervativismu v jeho komunitě existuje a kolik bastlerů tam je.:)) Právě oni zbrzdí vývoj PHP tak že se může stát, co si nepřejete. Jsem zvědav, co budete říkat, až se někdo z .NET komunity nas... a napíš kompiler pro PHP do MSIL, aby v .NETU bylo možno psát v PHP syntaxi:)) No - už je to možné nejenom v C#, C++ a VB, ale existují podpory i pro JavaScript, Perl, Python a objektový Pascal a VFP. PHP je super, ale uvědomte si, že jde o naprosto jinou ligu a že jako vždy je srovnáváno nesrovnatelné. PHP na hlavu poráží staré ASP - ale ASP není ASP.NET - jde o naprosto jinou věci ! Proč tedy PHP nesrovnáváte s Javou ? PROTOŽE BY VÁS TO NIKDY NENAPADLO. A stejný nesmysl plodíte, když jej srovnáváte s .NETEm.

Avatar

Autor komentáře: houba

Datum vložení: 22.3.2005 23:08:45

víte, to už se začít smát můžete - kompiler PHP pod .net je na světě a vznikl v česku: http://blog.vyvojar.cz/radim/archive/2005/03/21/4378.aspx

Avatar

Autor komentáře: geneticy

Datum vložení: 23.3.2005 9:58:27

Very interesting...:) To se povedlo...

Avatar

Autor komentáře: Daniel Steigerlwad

Datum vložení: 24.3.2005 5:25:10

Jen pro zajímavost, php běžící v managed .net kódu je 2x rychlejší než od Zendu ... http://www.php-compiler.net/ pěkné ... já tady dekompiluju repeater, abych pochopil jak funguje a na matfyzu zatím tvoří tohle ... hmm gratuluji!

Avatar

Autor komentáře: geneticy

Datum vložení: 24.3.2005 10:18:47

Pokud se to trochu rozšíří (což je docela dobře možné, pokud se rozjede např. MONO - proč by část programátorů nepřivítala možnost zvýšit výkon svých aplikací a nemuset se učit novému jazyku), avšak existuje jedno velké riziko - v .NET je možno psát s jistými riziky i unmanaged kod a hodně PHP-kářů bude mít tendenci právě tohoto využívat (především těch, co píší "jednoduché a rychlé" stránky a i v PHP odmítají frameworky a další vývoj). Problém ale bude v tom, že pak aplikace nejen ztratí výkon, ale i stabilitu a bezpečnost a následně budou nadávat, že je .NET na hov...Přitom si za to budou moci sami, ale to jim nikdo nikdy nevysvětlí. V Javě se to stát nemůže, tam unmanaged kod není normálně přístupný, ale kolik z nich v ní dělá, aby si osvojili jiné návyky ? To je pak těžká věc...Nevím, ale asi je to téma na zamyšlení a snad by na matfyzu mohli vypublikovat článek na toto téma.

Avatar

Autor komentáře: geneticy

Datum vložení: 24.3.2005 10:23:13

ještě maličkost - pokud se v té problematice orientujete a máte nějakou zkušenost s laborováním .NET komponent pod PHP (z příspěvku soudím, že ano), tak by asi nebyl od věci článek na toto téma právě od Vás. (For Daniel Steigerwald)

Avatar

Autor komentáře: DK

Datum vložení: 18.9.2007 19:15:26

proc to je input type=password? co je na tom kodu co opisuju tak tajneho?

Avatar

Autor komentáře: Stefan Simon

Datum vložení: 19.10.2007 15:40:20

Bolo by vhodne ak by ste do buducna uvadzali aj odkaz na clanok, ktoreho cast ste okopirovali - http://www.codeproject.com/aspnet/CaptchaImage.asp. Pouzivanie textu bez uvedenia povodneho autora je plagiatorstvo.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz