Starší komentáře ke článku: Java a výjimky - zpracování výjimek
Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz
Datum vložení: 9.2.2005 13:35:01
Docela pekne popsano, je videt ze se lepsis ;-)
Datum vložení: 9.2.2005 16:03:18
Chapu, co jste mel na mysli, ale vyhazovat vice typu vyjimek najednou mi prijde docela logicke. Napr. jedna vyjimka pro spatny parametr a druha pro nejakou interni zalezitost (databaze, sit..). Zde podle me neni co retezit. btw, Suni toto bezne pouzivaji. ...Jen tak dal. Zajimave cteni.
Datum vložení: 9.2.2005 19:43:35
Je tedy vhodne definovat nejak nadtridu pro vyjimky, ktere vyhazuje dana metoda - nevyhazovat jich mnoho, ale pouze jednu. Vytvari se strom vyjimek. Ale to bude asi nekdy priste - uz se na to tesim. :)
Datum vložení: 9.2.2005 23:07:34
Pokud mali tyto vyjimky spolecne pouze to, ze je vyhazuje jedna metoda, tak to mi prijde zbytecne az matouci, btw jak chcete tvorit hierarchii z napr. uz existujicich vyjimek ? (vetsinou uz nejake predky maji). Nicmene taky jsem zvedavy na dalsi dil :-)
Datum vložení: 10.2.2005 7:49:20
Kazdy priklad vytrzeny z celkoveho kontextu je mirne receno zkreslujici. Ty vyjimky nemaji spolecne to, ze je vyhazuje jedna metoda. ApplicationException je tam chapan jako obecny predek pro vsechny kontrolovane vyjimky. Neprijde mi to matouci, melo by platit, ze kazda deklarovana vyjimka (throws) ma odpovidajici javadoc. @throws ApplicationException pokud dojde k chybe konfigurace {@link CobfigApplicationException} nebo se nepodari zpracovat data {@link DataApplicationException}. No ale k tomu se dostaneme priste ;-)
Datum vložení: 15.2.2005 13:54:35
Když už jste nakousl ten JavaDoc - uvítal bych pár článků na toto téma a třeba i obecně o tvorbě dokumentace k projektům s použitím nástrojů typu JavaDoc, PHPDoc a podobné. Na správně napsané dokumentaci z velké části stojí dlouhodobá použitelnost projektu, ale ty správné zvyky pro tvorbu kvalitní dokumentace se získávají těžko. Každopádně díky za slibně vyhlížející sérii článků.
Datum vložení: 15.2.2005 14:52:34
Stejnou sérii jsem se snažil z různých lidí vymámit i já, ale zatím bez úspěchu. Jestli věci rozumíte nebo znáte někoho, kdo tuto problematiku bezpečně ovládá, stačí se ozvat ;-)
Datum vložení: 9.5.2005 21:35:09
Ano ano, tk by to IMHo melo vypadat. Diky tomu lze provest kod prave tak citlivy na vyjimky, jak si programator preje. Vyhazovat nejakou obecnou vyjimku je hloupe, protoze na ni lze reagovat pouze obecne. Skoro bych si (samozrejme s vyhradami) dovolil napsat, ze nepouzivat takto vyjimky je stejne chybne, jako naopak nesnazit se pouzivat predky objektu tam, kde nam postacu (napr. znamy priklad s Collections).
Datum vložení: 10.2.2005 2:47:17
Doporučuji v článku tu a tam přidat slovo dvě. Zejména v budoucnu může někdo číst článek jen zběžně a začít třeba odprostřed. Potom se jeví divným např. "Druhý příklad, ve kterém jsme deklarovali vyhození výjimky Exception, je principielně špatný" - na vyhození vyjímky přece není nic špatného :) Bylo by fajn tam naznačit, že chyba je v obecnosti objektu, ne v samotném vyhození. Toto se týká všech článků tady... zkusit psát tak, aby člověka nemátly, pokud je nečte celé.
Datum vložení: 10.2.2005 6:20:59
Promiňte, ale to snad nemyslíte vážně, ne? Jak chcete nebýt zmaten jakýmkoli textem, když si z něj přečtete jen prostřední odstavec?
Datum vložení: 11.2.2005 16:16:55
nenutte uzivatele premyslet ;)
Datum vložení: 11.2.2005 18:15:52
To je absurdní! Chodíte do divadla uprostřed hry, posloucháte písničku od prostředka, při telefonickém hovoru vyslovíte jen půlku z každé věty? Existují přeci jisté informační jednotky, které jsou bez ztráty významu buď dále nedělitelné, nebo je jejich konkrétní význam závislý na kontextu ;-(