ZONER software hlásí rekordní počet předregistrovaných EU domén s diakritikou
Společnost ZONER software zaznamela za prvních 24 hodin od spuštění předregistrace domén EU s diakritikou rekordní počet 1 800 úspěšně registrovaných domén. V průměru se registrovala každou minutu jedna IDN doména EU.
Obrovský zájem o domény s diakritikou komentoval Petr Komárek, ředitel internetové divize společnosti ZONER: „Tak obrovský zájem jsme nečekali. Je to jasný důkaz toho, že po doménách s diakritikou je velká poptávka. Věřím, že i česká doména CZ nezůstane pozadu a český národ také brzy získá možnost registrovat CZ domény s diakritikou. “
Předregistrace EU domén s háčky a čárkami je možná na stránkách CZECHIA.COM a regZone.cz. Registrovat a používat je bude možné od 10. prosince 2009.
Všechny informace o předregistraci jsou uvedeny na http://www.czechia.com/.
O společnosti ZONER software, a.s.
Společnost ZONER software, a.s. (www.zoner.eu), je největší český producent softwaru v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimédií a významný poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí.
Společnost provozuje své služby pod značkami Czechia (www.czechia.com), Zoner inShop (www.inshop.cz), regZone (www.regzone.cz), Zoner Photo Studio (www.zoner.cz), Certifikační autorita Czechia (www.caczechia.cz), Interval.cz (http://interval.cz), Zoner AntiVirus (www.zonerantivirus.cz) a Zoner Press (www.zonerpress.cz). ZONER software patří mezi největší poskytovatele webhostingu v České republice, je akreditovaným registrátorem domén CZ a EU a v oblasti elektronické komerce je lídrem domácího trhu.
Kontaktní informace:
Ing. Petr Komárek, ředitel internetové divize
e-mail: petr.komarek@zoner.cz
Mohlo by vás také zajímat
-
Jak rozšířit úložiště Macu za pětinovou cenu?
16. prosince 2024 -
Vlastní web pomocí AI už může vytvořit opravdu každý
8. srpna 2024 -
Vaše pošta může být špatně nastavena – svěřte ji profesionálům
13. července 2023
Nejnovější
-
Jak rozšířit úložiště Macu za pětinovou cenu?
16. prosince 2024 -
Nové trendy v doménách pro osobní projekty – DIY, LIVING a LIFESTYLE
9. prosince 2024 -
Jak chránit webové stránky před Web/AI Scrapingem
27. listopadu 2024 -
Jaký monitor je nejlepší k novému Macu Mini?
25. listopadu 2024
mpl
Lis 9, 2009 v 14:111800 registraci, z toho 1700 spekulantu?
Petr Komárek
Lis 10, 2009 v 9:09Dobrý den,
dost odvážné tvrzení. Máte k tomuto tvrzení nějaké podklady či důvody toto napsat? Rozhodně nepovažuji naše zákazníky za spekulanty.
Zed70
Lis 10, 2009 v 11:14Asi bych netvrdil, že se jedná o 1700 spekulantů, ale málo jich mezi nimi nebude. Spíš si myslím, že domény si registrují firmy, aby jim tu jejich nikdo nevyfouknul. V tom počtu registrací nevidím zájem o diakritiku, ale strach ze zneužití. On je to v pevé řadě výborný byNys pro registrátory. Mávnutím proutku se vyvolala poptávka po již registrovaných doménách, tentokrát s diakritikou. Zajímalo by mě, kolik z nově registrovaných domén ma svůj ekvivalent bez diakritiky. Tato informace by dost jasně ukázala jak velký ve skutečnosti zájem o domény s diakritikou je. To nemluvím o tom, že tyto domény rozdělují internet podle znakových sad. Více než polovina uživatelů v ČR má problém na klávesnici napsat ö, dovedete si představit, že by najednou měli použí třeba ø nebo ç? A zrovna tak vidím Dána jak hledá š.
Miroslav Kučera
Lis 10, 2009 v 11:40Zed70: ale internet uz je rozdelen podle jazyku. Napriklad, kdy naposledy jste hledal informace na japonskych, cinskych nebo indickych strankach? Ja za sebe to vim naprosto presne – nikdy. A pokud tyto stranky s cinskym textem budou mit i nazev domeny v cinskych znacich, vubec me to nebude trapit.
Ostatne, predstavte si, ze jste cinan, vytvarite stranku ve svem rodnem jazyce, ale pak zjistite, ze domena samotna musi byt v latince. Proc? Pro cinana je latinka stejne cizi jako pro nas cinske znaky. A libilo by se vam vytvaret CZ stranku, kdy nazev domeny musel byt v cinskych znacich? Me tedy rozhodne ne (stejne jako se to nelibi cinanovi).
Marek
Lis 10, 2009 v 13:52MK: první odstavec je nesmysl – třeba google vesele nabízí i automatické překlady, ergo i s anglickým dotazem se dohledám i informací v japonštině.
částečně lze souhlasit s odstavcem druhým. na druhou stranu, až dostaneš vizitku s čínskou webovkou, nepodíváš se na ni bez jistých komplikací. a rakošák se ti na zkoumání, jak napsat „ž“ vyprdne…
když budu chtít mít doménu, kterou kdokoliv naklepe kdekoliv na světě, napíšu ji v latince bez diakritiky. takže zpět ke kořenům…
Miroslav Kučera
Lis 10, 2009 v 14:08Marek: no, kdyz se tu informaci dohledas v Google a v anglictine (protoze to Google prelozi), pak te vubec nemusi trapit diakritika v nazvech domen, protoze je stejne nebudes zadavat :-)
Petr Komárek
Lis 10, 2009 v 14:34Myslím že se tu neustále pletou věci dohromady. Česká diakritika je pro Čechy, tak jako mandarínština pro číňany atd. Pokud budu chtí své stránky ukazovat světu a ne čechům, tak je logické, že budu používat stávající ascii. Pokud můj web bude blog nebo cílen lokálně, není důvod nemít diakritiku v doméně. A to je hlavní přínos, který rozšíří možnosti domén.
Určitě by někdo reagoval že se ze zahraničí na stránky nedostane, tak odpovídám rovnou že toto už je dávno vyřešeno vyhledávači a nakonec bude vždy existovat ASCII tvar domény v IDN http://www.xn--blabla.cz.
Radim
Lis 24, 2009 v 11:36Celé je to podivné… http://www.jdětestímužněkam.cz – ala http://www.jdetestimuznekam.cz … hum, sakra, ono to zase nevypadá úplně blbě :D hahaha…