WebSpeed Optimizer – na každého jednou dojde
Tvoříte své www stránky pouze pro uživatele Internetu s rychlejším připojením? Nevíte, za jak dlouho se načtou vaše stránky v případě použití o modemu o rychlosti například 14.4 Kbps? Zkuste si to na vlastní kůži.
Program WebSpeed Optimizer verze 1.50 právě toto umožňuje. Je možné nastavit rychlost modemu od 1200 bps přes 128 Kbps (ISDNx2) až po neomezenou rychlost. Co v tomto případě znamená neomezená rychlost nevím, nicméně pro nás je nejdůležitější rozsah rychlostí od 14.4 Kbps až po 56.6 Kpbs. V současně době se totiž většina uživatelů připojuje pomocí modemu o rychlostech 33.6 a 56.6 Kbps. Dále je dokonce možné nadefinovat zatížení poskytovatele připojení k Internetu procentech, což rovněž ovlivňuje dostupnost webových prezentací.
Ovládání programu mi na první pohled připadalo poněkud zmatené, nicméně – po několika minutách práce jsem se v něm dobře orientoval a zjistil jsem, že je docela intuitivní. WebSpeed Optimizer funguje tak, že pomocí ikony Start, která je úplně vlevo spustíte pomocníka, ve kterém si nadefinujete lokální adresář vaší webové prezentace, určíte rychlost, jaká má být simulována a kliknete na tlačítko Browse. Následně se v internetovém prohlížeči zobrazí seznam HTML souborů, vy vyberete ten, který chcete odzkoušet a kliknete na něj. Tento vybraný HTML soubor se již načítá vybranou rychlostí.
WebSpeed Optimizer současně vytváří výpis logu, kde je uvedena doba načítání všech prvků stránky (obrázky, text apod.). Čas je v sekundách. Snadno tak zjistíte, co nejvíce držuje načítání stránek.
Program nemá žádné další funkce – slouží vlastně jenom k emulování rychlosti načítaní www stránek vaší webové prezentace, což je podle mě současně málo a současně mnoho. Neznám totiž jiný program, který disponuje emulací rychlosti, ale na druhou stranu, když už program simuluje webserver, mohl současně počítat s faktem, že stránka může obsahovat například Include, což je defacto další obsah stránky, který se vkládá do stránek. Nicméně – i přes tento malý nedostatek vám program rozhodně doporučuji k vyzkoušení, možná budete překvapeni, jak „rychle“ se návštěvníkům načítají vaše webové stránky :o)
Program je typu shareware, je omezen na třicet dní provozu.
Aktuální verzi programu si můžete stáhnout také na Stahuj.cz.
Mohlo by vás také zajímat
-
Webový správce souborů Filestash – dojmy a recenze
29. července 2024 -
AI v programování: Jak používat GitHub Copilot (část 2)
19. února 2024 -
AI v programování: Jak používat GitHub Copilot (část 1)
12. února 2024 -
Regulace digitálních služeb: Co přináší nové nařízení DSA?
20. února 2024
Nejnovější
-
Jak rozšířit úložiště Macu za pětinovou cenu?
16. prosince 2024 -
Nové trendy v doménách pro osobní projekty – DIY, LIVING a LIFESTYLE
9. prosince 2024 -
Jak chránit webové stránky před Web/AI Scrapingem
27. listopadu 2024 -
Jaký monitor je nejlepší k novému Macu Mini?
25. listopadu 2024