Výběr barvy z roletového menu a náhodná barva pozadí
Mnoho serverů vám dnes nabízí možnost jeho upravit podle svého vkusu. Je možné si například vybírat z několika barevných schémat, je možné měnit obsah úvodní stránky apod. V tomto článku vám ukáži, jak pouhým výběrem barvy z roletového menu nastavit tuto barvu pro pozadí stránky a jak při každém přístupu na stránku nastavit náhodnou barvu pozadí.
Barva v roletovém menu
Skript není opravdu složitý a jak je vidět z následující tabulky, nejvíce místa v něm zabere definování jednotlivých barev. Je použita událost onChange, pomocí které se vybraná barva nastaví na pozadí stránky ihned po výběru položky:
|
Z uvedeného kódu je vidět, že barvy jsou definovány v parametru Value tagu Option. Počet či samotné barvy si pochopitelně můžete libovolně změnit, já jsem použil pro demonstraci základních 16 barev Windows.
Skript by měl bez problémů fungovat ve čtvrtých verzích prohlížečů – testováno v Internet Exploreru 5.0 a Netscape Navigatoru 4.7.
Náhodné pozadí stránky
Možná jste už našli na Internetu stránky, které při každém přístupu nebo reloadu měly odlišnou barvu pozadí. To je možné udělat pomocí JavaScriptu, který naleznete níže uvedené v tabulce. Tento skript můžete nyní použít i vy pro své stránky.
Skript funguje tak, že barvy generuje podle aktuálního času – konkrétně, generuje barvy podle aktuální sekundy – k tomu slouží funkce „getSeconds“.
|
Bystří uživatelé si ovšem všimnou, že je definováno pouze 16 barev, zatímco minuta jich má celých šedesát – v případě, že uživatel by přistoupil na stránku v rozmezí 17 až 59 sekundy, žádná barva by se mu nezobrazila, což je jistě chyba. Skript ovšem řeší i tohle – v JavaScriptu jsou právě pro tuto situaci definovány čtyři podmínky, které rozdělují 60 sekund na čtyři pásma: 0-15 sekund, 16-29 sekund, 30-44 sekund a 45-59 sekund a na základě daného počtu sekund skript vypočítá číslo barvy – proměnná „barvaPozadi“.
Jak už bylo napsáno v předchozím odstavci, pro demonstraci bylo použito šestnáct základních barev pro Windows. Skript byl testován a fungoval bez problémů v Internet Exploreru 5.0 a Netscape Navigatoru 4.7.
Starší komentáře ke článku
Pokud máte zájem o starší komentáře k tomuto článku, naleznete je zde.
Mohlo by vás také zajímat
-
Rychlost serveru: Klíč k lepšímu umístění ve vyhledávačích
7. června 2024 -
Webový správce souborů Filestash – dojmy a recenze
29. července 2024 -
Nepodceňte UX na vašem webu: Proč na něm záleží?
10. dubna 2024 -
inPage AI: Jak na generování obsahu
18. července 2024
Nejnovější
-
Jak rozšířit úložiště Macu za pětinovou cenu?
16. prosince 2024 -
Nové trendy v doménách pro osobní projekty – DIY, LIVING a LIFESTYLE
9. prosince 2024 -
Jak chránit webové stránky před Web/AI Scrapingem
27. listopadu 2024 -
Jaký monitor je nejlepší k novému Macu Mini?
25. listopadu 2024