Urychlete si stahování – FlashGet
Jak je patrné z nadpisu, tento článek bude věnován programu FlashGet, kterému patří jedno z nejpřednějších míst mezi takzvanými download manažery. Program je k dispozici i v české verzi, což jistě významnou měrou přispívá k jeho oblíbenosti mezi uživateli.
Instalace probíhá klasickým způsobem. Po restartu Windows se program integruje do prohlížeče IE, kde obohatí nástrojovou lištu o jedno tlačítko pro aktivaci programu a kontextová menu doplní o dvě velmi užitečné položky – „Stáhnout položku pomocí FlashGet“ a „Stáhnout všechny položky pomocí FlashGet“. Obvykle tato integrace do prohlížeče znamená (pokud nezvolíte sami jinak) i to, že program se automaticky aktivuje v případě, že kliknete na odkaz, který vede na soubor typu EXE, ZIP, MP3, RAR a podobně. Před započetím samotného stahování se vám zobrazí dialog (viz níže), kde můžete zvolit cílovou složku pro stahovaný soubor, nastavit počet stahovaných částí, zatřídit soubor do evidence všech stažených souborů, přepsat konečné jméno staženého souboru, doplnit komentář atd. Po potvrzení „Přidání nového úkolu“ již program začne stahovat.
Možností nastavení programu je řada, proto uvedu a popíši jen ty nejužitečnější. Pro FlashGet není problém zvládnout všechny úkoly, které patří ke standardním: Za všechny jmenujme například naplánování stahování, navázání přerušeného spojení (opravdu funguje, pouze u ZIP a RAR archivů může způsobit problémy se špatně uloženým záhlavím souboru), nastavení rychlosti atd.
Po celou dobu stahování je přehledně zobrazen stav probíhaného úkolu. Máte tak možnost sledovat všechny soubory, které jsou právě stahovány, případně čekají ve frontě. Při stahování program zobrazuje aktuální rychlost (včetně grafu), průměrnou zychlost, přenesená a zbývající data, uplynulý a zbývající čas a celkovou velikost souboru. Každý soubor pro stahování umožňuje rozdělit na více částí z důvodu urychlení, což se obvykle nemine účinkem. Stahování souboru můžete kdykoli pozastavit. Počet souborů, které lze stahovat zároveň, je standardně nastaven na tři, ale je možné jej zvýšit až na osm úkolů současně. K dispozici je i možnost využívání proxy serveru, program se tedy neomezuje pouze na uživatele připojené přes modem.
Co se týče nastavení souborů, respektive typů souborů, které má tento program stahovat, je k dispozici seznam přednastavený po instalaci, který můžete libovolně upravovat – přidávat, odebírat či editovat přípony souborů, které mají být vždy stahovány tímto programem. Dále je možné zvolit také typy souborů, které se mají po stažení rovnou otevřít (například MP3).
Škála nastavení tohoto programu je opravdu široká, snad právě proto v něm nalezla zalíbení většina uživatelů. Moje celkové dojmy z tohoto programu jsou velmi dobré, sám jej obvykle používám pro stahování malých i větších souborů. Velikost programu po instalaci je cca 5,5 MB.
Aktuální verzi programu si můžete stáhnout také ze Stahuj.cz.
Starší komentáře ke článku
Pokud máte zájem o starší komentáře k tomuto článku, naleznete je zde.
Mohlo by vás také zajímat
-
Responzivní design: Proč by ho neměl ignorovat žádný vývojář?
27. listopadu 2023
Nejnovější
-
Apple jde naproti práci s HDR monitory!
17. ledna 2025 -
Jak využít AI potenciál svého Macu?
9. ledna 2025 -
NIS2: Verifikace údajů vlastníků domén
6. ledna 2025 -
Dostali jste k vánocům PC? Využijte jeho AI potenciál!
3. ledna 2025