Unikátní vzdělávací projekt nejen v rámci České republiky, ale možná celé Evropy, připravilo na letošní léto společně několik úspěšných českých internetových firem. Pětadvacet talentovaných programátorů dostane příležitost strávit osm týdnů v péči špičkových lektorů. V úžasných prostorách akcelerátoru xPORT v Praze mohou zdarma nabýt vědomosti, které ostatní sbírají několik let. Stačí “maličkost”, uspět v přijímacím řízení.
Projekt s názvem Code Camp 2015 je akcí pořádanou společně s partnerskými firmami jako Slevomat, StartupJobs či WebExpo. Jedná se intenzivní vzdělávací kemp po vzoru amerických ApAccademy.io či Recurse.com. Jen s tím rozdílem, že kurzy jsou zcela zdarma a studium sponzorují partnerské firmy. Za sponzory projektu prozradil Ondřej Raška z MITONu, že myšlenka Code Campu vzešla ze zřejmého nepoměru mezi počtem kvalitních programátorů a životních situací, které se dnes řeší pomocí systémů a aplikací. “Stačí, když si uvědomíte, že každá webová služba potřebuje software, každý eshop, každý web. Facebook nebo Google potřebují tisíce programátorů. Člověk by se měl učit svůj rodný jazyk, alespoň jeden světový a jeden počítačový. Myslím, že lidé, kteří se naučí přemýšlet v algoritmech a vyjádřit se v počítačovém jazyku, čeká úspěšná kariéra. Jaká povolání v budoucnu zůstanou, když většinu práce zastanou počítače? Nůžky se rozevírají a vysoké školy nestíhají reagovat,” vysvětluje Raška, proč se jeho firma rozhodla rovněž finančně podpořit Code Camp.
Jak nám popsala manažerka projektu Kateřina Hronová, je tento kurz určen komukoliv, bez rozdílu věku, pohlaví či vzdělání, kdo chce posunout své znalosti o řád výše a nastartovat kariéru v IT. “Hledáme talenty zejména mezi začínajícími programátory. Je to takový X Factor pro vývojáře, jen bez předvádění se před diváky. Code Camp může být pro mnohé z nich zlomem v kariéře. Momentem, kdy se posunou z anonymního davu mezi elitu.” dodává a upřesňuje, že pro vstup do kempu nejsou potřeba žádné hluboké znalosti programování. Vstupní test se má zaměřit na logické myšlení, motivaci a předpoklady pro práci programátora. Samotné kurzy ovšem vyžadují alespoň základní úroveň jazyků PHP a JavaScript. První ročník, který začíná již 20. července v Praze, bude zaměřen na vývoj webových aplikací.
Účastníky čeká každodenní intenzivní program v podobě workshopů, case studies, práce na reálných projektech v menších týmech i víkendový hackaton. Za dva měsíce by podle Hronové absolventi Code Campu měli být připraveni pro práci na jakékoliv internetové aplikaci. A že nepůjde o povrchní a nudné přednášky dávají tušit jména některých lektorů. Mezi nimi najdete kapacity, jako třeba Michala Špačka, experta na bezpečnost, Jiřího Knesla, který bude vyučovat agilní metody a týmovou práci, Ivanu Suchou na Symfony2, Honzu Sládka na CSS3 a responzivní design nebo Andrého Hellera na webovou analytiku. “Máme velký zájem ze strany firem ‘protlačit’ do Code Campu své zaměstnance a kurz pro ně zaplatit, ale Code Camp je o talentu a nadšení, nedá se koupit. Otevřený je ale všem, tedy i stávajícím zaměstnancům firem, kteří si mohou vzít dva měsíce studijního volna. Přihlášky přijímáme už jen do 20. června na www.codecamp.cz,” uzavírá Kateřina Hronová.
Mohlo by vás také zajímat
-
Vlastní web pomocí AI už může vytvořit opravdu každý
8. srpna 2024 -
9 nejzajímavějších doménových koncovek
19. srpna 2024 -
Nové AI modely od Open AI a Google
22. května 2024
Nejnovější
-
Apple jde naproti práci s HDR monitory!
17. ledna 2025 -
Jak využít AI potenciál svého Macu?
9. ledna 2025 -
NIS2: Verifikace údajů vlastníků domén
6. ledna 2025 -
Dostali jste k vánocům PC? Využijte jeho AI potenciál!
3. ledna 2025