HTML tipy k posílání emailů z webu
Někteří tvůrci webových stránek potřebují otevřít okno s novou emailovou zprávou pomocí odkazu na www stránce. To jde celkem snadno. Mnoho lidí ale neví, jak do této zprávy vložit předem nadefinovaný předmět zprávy, či jak definovat více příjemců.
Nová zpráva
Otevření nové emailové zprávy pomocí odkazu na uvedený email je velmi jednoduché – využijeme tomu funkci mailto:. Příklad funkčnosti kódu publikovaného v níže uvedené tabulce je zde.
|
Předmět zprávy
Doplnění předmětu zprávy do emailu se provádí v našem případě vložením otazníku a a dále příkazem subject, který obsahuje definici předmětu zprávy. Příklad funkčnosti kódu publikovaného v níže uvedené tabulce je zde
|
Kopie
Aby se v emailové zprávě objevili dva či více příjemců tohoto emailu, se dá zařídit rovněž velmi snadno. Jednotlivé adresáty zprávy prostě oddělíme znakem ;, jak naznačuje níže uvedený zdroj kódu. Příklad je zde. Díky použití středníku tak může být email odeslán libovolnému počtu příjemců.
|
Druhý způsob funguje tak, že další příjemce emailové zprávy se nám vloží přímo do kolonky „Kopie“ a nikoli do kolonky „Komu“, jak tomu bylo v předchozím případě. Jak je ve zdrojovém kódu vidět, dosáhneme toho pomocí znaků &cc . Znak & spojuje jednotlivé položky (např. subject, kopii apod) v tagu <a>. Rovněž zde můžeme vložit více příjemců po vzoru minulého příkladu, kteří se nám vloží do kolonky „Kopie“. Příklad funkčnosti je zde
|
Neviditelná kopie
Dále, co můžeme udělat, je vložení emailové adresy do kolonky „Skrytá kopie“. Definice adresáta ve „Skryté kopii“ se provádí vložením znaků &bcc. Příklad vytvoření takového emailu je k dispozici zde. Zdá se mi už zbytečné zde zmiňovat možnost, že i zde, do „Skryté kopie“ můžete vložit více adresátů, které oddělíme středníkem.
|
Samotná zpráva
A poslední, co lze udělat, je to, že do emailové zprávy můžeme vložit předem nadefinované sdělení. To se provádí přidáním v našem příkladu znakem & a přídáním klíčového slova Body. Příklad použití je zde.
|
Jak je vidět z výše uvedených příkladů, tag <a> má spoustu nepříliš známých schopností, které se někdy můžou hodit – jenom škoda, že se nám nepodařilo pomocí odkazu vložit do emailu soubor jako přílohu:o)
Starší komentáře ke článku
Pokud máte zájem o starší komentáře k tomuto článku, naleznete je zde.
Mohlo by vás také zajímat
-
Zabezpečení e-mailů: Jak můžete chránit vaši firemní komunikaci
13. prosince 2023 -
Jak nainstalovat šablonu ve WordPressu
23. července 2024 -
Moderní trendy ve webdesignu: Top trendy pro rok 2024
12. ledna 2024 -
Proč investovat do nejvýkonnějších VPS s AMD EPYC procesory
14. června 2024
Nejnovější
-
-
-
LAMP VPS: Rychlé a efektivní nasazení webových aplikací
6. února 2025 -
OpenAI zpřístupnilo ChatGPT Search všem uživatelům
6. února 2025