interval.cz

Opera 11 je tu! Přináší rozšíření a další novinky

16. 12. 2010 | Karel Kilián | Prohlížeče | Komentáře: 1

Po smršti testovacích sestavení a třech RC ("release candidate") byla dnes ráno uvolněna jedenáctá generace prohlížeče Opera.

Přináší celou řadu novinek, mezi jinými například možnost sdružovat listy do skupin. Jak funguje, můžete zhlédnout na následujícím videu.

Přibyla také dlouho očekávaná rozšíření. Z nabídky několika stovek doplňků můžete vybírat na adrese https://addons.opera.com/. Pětice zatím nejoblíbenějších čítá blokování reklam, správce hesel, možnost stahování videí z Youtube, náhledy obrázků, nebo jazykový překladač.

K již dlouho implementovaným gestům myší přibyl navíc průvodce, který neznalým uživatelům vysvětlí základní principy této funkce. Další novinku spatříte v adresním řádku, který nezobrazuje protokol (http://) a po kliknutí ukáže informace o zabezpečení, důvěryhodnosti a bezpečnosti aktuálně otevřené stránky. Vývojáři také zapracovali na instalačním programu, který je nyní o 30% menší než v případě předchozí verze.

Hlavními novinkami Opery 11 vás provede oficiální video.

Operu 11 stahujte odsud:

Zdroj: Opera Desktop Team.


Další aktuální články na interval.cz

Tematicky související články

Dejte vědět i ostatním o článku

Komentáře ke článku

Přidat nový komentář

cvm

Autor komentáře: cvm

Datum vložení: 17. Prosinec 2010, 19:46:26

Dva miliony doplnkov?

Zpět na začátek komentářů | Zpět na začátek článku

Přidat nový komentář

Jméno a e-mail jsou nepovinné. Příspěvky obsahující odkaz jsou moderovány.

Reklama

Syndikace

hledáme nové autory | redakce interval.cz | reklama na interval.cz

© ZONER software, a.s., všechna práva vyhrazena. Hosting zajišťuje CZECHIA.COM. SSL certifikáty pro domény. Powered by WordPress.